U subotu 14. ožujka u je srednjoj Gospodarskoj školi Varaždin u organizaciji Hrvatskog Crvenog križa Gradskog društva Crvenog križa Varaždin održano gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa.
Na natjecanju su sudjelovali učenici Osnovne škole Kneginec Gornji, Osnovne škole Vidovec, Osnovne škole Sračinec, Osnovne škole Šemovec i VI. osnovne škole Varaždin kao podmladak Crvenog križa te učenici srednje Prve privatne gimnazije s pravom javnosti Varaždin, Gospodarske škole Varaždin i Graditeljske, prirodoslovne i rudarske škole Varaždin kao mladi.
Natjecanje je otvoreno uz prigodno obraćanje organizatora i domaćina, ravnateljicom GDCK Varaždin Sandrom Mintas, predsjednicom Skupštine GDCK Varaždin Brankom Rodek i ravnateljice srednje Gospodarske škole Varaždin, Jasminke Kelemen.
Prvo mjesto u kategoriji podmlatka osvojila je ekipa Anđeli2 iz Osnovne škole Vidovec s mentoricom Martina Heček Paska, a u kategoriji mladeži ekipa Mali leteći medvjedići iz Gospodarske škole Varaždin s mentorom Tomislavom Vusićem.
Pobjedničke ekipe će sudjelovati na međužupanijskoj razini natjecanja koje će se održati 18. travnja u Međimurskoj županiji.
Natjecanje se odvija na tri razine i to gradskoj, međužupanijskoj i državnoj, a provjerava se teorijsko znanje o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu te znanja i vještine iz pružanja prve pomoći. Znanje prve pomoći na natjecanju se pokazuje i na praktičnim radilištima s realistično prikazanim situacijama i ozljedama.
Cilj natjecanja je motivirati mlade za humanitarno djelovanje u zajednici, stvaranje osjećaja solidarnosti i formiranje stavova o potrebi odgovornog ponašanja prema sebi i drugima. Natjecanja mladih HCK održavaju se od 1996. godine.























