GDCK Varaždin na prezentaciji projekta “Na putu smanjenja rizika od katastrofa”

GDCK Varaždin sudjelovalo je dana 15. studenog 2023. godine na događanju koje je organiziralo Ravnateljstvo civilne zaštite u sklopu EU projekta „Na putu do smanjenja rizika od katastrofa“ u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje kao projektnim partnerom.

Predstavljeni su edukacijski modeli poplave, potresa i klizišta posebno izrađene radi edukacije i podizanja svijesti građana, odnosno djece te simulator potresa u kojem se moglo osjetiti podrhtavanje tla od čak 8,6 stupnjeva po Richterovoj ljestici, kao simulacija potresa.

Na događanju su bile prisutne i ostale žurne službe (vatrogasci, policija, gorska služba spašavanja i hitna), a svaka služba prezentirala je sredstva i opremu s kojom  raspolažu. Na štandu GDCK Varaždin svi posjetitelji mogli su isprobati reanimacijski postupak na lutki za reanimaciju, vidjeti dio opreme Crvenog križa za krizne situacije te preuzeti edukativno – informativni materijal o aktivnostima GDCK Varaždin.

Na prezentaciji su sudjelovale ravnateljica GDCK Varaždin Sandra Mintas i djelatnice Filipa Blažon Šumečki, Helena Šargač i Ela Okreša Đurić.

 

Skip to content